Priama akcia a Bašta pozývajú na provokatívnu výstavu

Tvorcovia výstavy sa snažia nájsť rozdiely a spojitosti medzi súčasnou spoločnosťou a režimom pred rokom 1989.

Ilustračný obrázok k článku Priama akcia a Bašta pozývajú na provokatívnu výstavu
Zdroj: Priama akcia MAP

Solidárny zväz Priama akcia a kultúrno-komunitné centrum Bašta pozývajú na netradičnú provokatívnu výstavu plagátov kolektívu Hogwash, v ktorej sa tvorcovia snažia nájsť rozdiely, ale hlavne spojitosti medzi súčasnou spoločnosťou a režimom pred rokom 1989.

Výstava: Rodinná tradícia – zomrieť prepracovaní a chudobní, Digitálna grafika 2016–2018

Miesto konania: Bašta Kultúrne komunitné centrum, Na hradbách 94/3 Bardejov

Termín: 24. marec – 30. apríl 2018

Vernisáž: 24. marca (sobota) o 18:00

Hogwash

Členovia umeleckého kolektívu Hogwash spolu tvoria od roku 2015. Ideovo vychádzajú z oslavy vládnuceho systému, poukazujú na jeho úspechy v skutočnom živote ľudí, pričom realita pre nich nie je rozhodujúca. Zobrazujú predovšetkým ideologické priania a vízie spoločenských lídrov. Neúspechy systému vykresľujú ako zlyhanie jednotlivcov. V ich tvorbe sa nájdu odkazy na historické udalosti, popkultúru, či podnikateľské legendy. Nedeklarujú žiadne skryté politické úmysly, k umeniu ich motivuje iba úprimná túžba po bohatstve.

Zväz Priama akcia

Priama akcia je solidárny zväz pracujúcich, ktorý sa sústreďuje na riešenie problémov na pracovisku a v bydlisku, a na organizovanie solidárnych akcií za práva a požiadavky pracujúcich u nás, aj v zahraničí. Od roku 2000 je sekciou Medzi­národnej asociácie pracujúcich (MAP), ktorá v súčasnosti združuje zväzy a skupiny zo 17 krajín sveta.  Na webstránke www.priamaakcia.sk informuje o skúsenostiach

Sprievodné aktivity v deň vernisáže

  • Diskusia s kolektívmi Hogwash a Priama akcia
  • Koncert hudobných skupín: Kultra!, Samorast, DJ Selector Conqueror
Zdroj: Priama akcia MAP

Odporúčame