Lucia Koscelníková Kultúra Rôzne Správy

V Cactuse zažijete prvotriedny kulinársky zážitok i teplo domova

Pichľavý názov láka očarujúcou atmosférou. Tri prevádzky a pritom každá je jedinečná. Chcú aby tu ľudia prišli bez očakávaní, ale zo zvedavosti.

Ilustračný obrázok k článku V Cactuse zažijete prvotriedny kulinársky zážitok i teplo domova
Zdroj: CACTUS

Reštaurácia Cactus Restaurant & Grill v Bardejove láka svojou neopakovateľnou atmosférou už niekoľko rokov. Interiér je zariadený v anglickom štýle, ozdobený francúzskym vidiekom, ale nájdete tam aj prvky historického Bardejova. Kombinácia prírodných materiálov a tlmeného svetla zaručí pocit domoviny. O skvelom kulinárskom zážitku svedčia stovky pozitívnych recenzií na rôznych sociálnych sieťach. Získali tretie miesto v hodnotení najlepších reštaurácii v prešovskej lokalite. Stále majú chuť niečo inovovať a zlepšovať.

Príjemný priestor v Cactus Restaurant & Grill. / Zdroj: CACTUS

Fungujú ako rodina

Cactus je prevádzka, ktorá funguje na rodinnej báze. Vládne tam priateľská a pokojná atmosféra. Chcú aby tu zákazník zažil pocit domova a cítil sa príjemne. Personál vás obslúži s úsmevom. Šikovný kuchár vám pripraví lahodné jedlo. Priestor má všetko čo úspešná prevádzka má mať. Bonusom je záhrada s príjemným prostredím pri jazierku.

O všetkom čo ponúkajú sme sa porozprávali s Erikom Richvalským. Nemajú radi takzvanú hierarchiu titulov. Jednoducho sa všetci starajú o prevádzku ako jedna rodina. Najväčšie zadosťučinenie je spokojný zákazník.

„Viac-menej naším cieľom je vzbudiť v ľuďoch, ktorí tu pracujú potrebu navzájom si pomáhať. Každý tu samozrejme máme svoju pozíciu, ale o prevádzku sa všetci staráme spoločne. Sme tu všetci na jednej lodi, ktorá pláva tým istým smerom,“ hovorí Erik Richvalský a dodáva „Keď vám zákazník úprimne poďakuje a odchádza s peknými zážitkami. Vráti sa so svojou rodinou, alebo kamarátmi. Toto je tá najlepšia reklama, ktorú si môže prevádzka urobiť.“

Záhrada s jazierkom v Cactus Restaurant & Grill. / Zdroj: CACTUS

Podpora komunity

Zásobujú sa od lokálnych zdrojov a varia výlučne z čerstvých surovín. „Máme svojich stálych dodávateľov. Kontakty, s ktorými obchodujeme už viacero rokov. Síce výber je oproti zahraničiu limitovaný, ale aj tak preferujeme podporu miestnej komunity a lokálnych dodávateľov,“ povedal Richvalský.

K chutnému jedlu podávajú kvalitné víno. Vínna karta ponúka široký výber domácich i zahraničných odrôd. „Zásobujeme sa dobrým vínom z celého sveta, ale podporujeme aj slovenských výrobcov. Kartu sa snažíme podľa potreby obmieňať. Máme aj klientov, ktorí k nám chodia vyslovene za určitým vínom, lebo ho nikde inde v meste nenájdu. Je tu vyhradený sortiment,“ dodal Erik Richvalský.

Priestor pre vašu príležitosť v Cactus Restaurant & Grill. / Zdroj: CACTUS

À la carte aj obedové menu

Jedálny lístok je zostavený dômyselne, tak aby vyhovel každému. Na výber sú rôzne zahraničné špeciality, ale aj tradičné slovenské jedlá. Šéfkuchári sa postarajú o skvelý kulinársky zážitok.

„À la carte sa snažíme obmieňať minimálne dvakrát ročne. Ponúkame tu aj obedové menu, ktoré zostavujeme na týždeň. Denne pripravíme jednu polievku a zákazník ma na výber z piatich jedál. Od pondelka do piatka sú na obedovom menu tie isté jedlá, ktoré sa však každý deň čerstvo pripravujú,“ opisuje Richvalský. Vo výbere jedál sú kreatívni a stále vymýšľajú niečo nové. Najnovšie obohatili svoju ponuku aj o raňajky.

Cactus Rege Apres & Ski Bar. / Zdroj: CACTUS

Priestor pre vašu príležitosť

Okrem gastronomického zážitku, kvalitného vína a dobrej kávičky sa príjemný priestor dá využiť aj na rôzne oslavy. Organizujú sa tu jubileá, promócie, firemné oslavy, ale aj svadby. Hostia majú k dispozícii zimnú i letnú záhradu. Okrem rôznorodých osláv sa tu mimo hlavnej sezóny organizujú aj riadené degustácie vína.

„Svadby tu prebiehajú v inom štýle ako tie klasické slovenské. Majú trošku západný šmrnc. Celý obrad prebieha tiež tu na našej záhrade. Kapacita je do 50 ľudí. Po obrade je zvyčajne troj až štvorchodové menu. Večera je formou rautu s teplým bufetom. Zábava pokračuje zvyčajne do desiatej večer. Ceny stanovujeme individuálne. Každý má iné predstavy a požiadavky. Podľa toho sa odvíja cena, ktorá je stanovená na mieru,“ oznamuje Erik Richvalský.

Útulná izba v Cactus Rege Apres & Ski Bar. / Zdroj: CACTUS

Štýlová chata Rege

Cactus Rege Àpres & Ski Bar v malebnom údolí Regetovka pôsobí tradičným dojmom. Je postavená v chatárskej oblasti a slúži pre turistov aj miestnych. Drevená chata s veľkou terasou poskytuje pokojný a dokonalý relax v horskom prostredí. Obklopená čistou prírodou stvorená na pokoj, oddych a odbremenenie sa od hluku mesta.

V hlavnej chate sú v ponuke dva apartmány, jedna štvorlôžková a dve trojlôžkové turistické izby. K dispozícii je aj samostatná chata Snežienka s kapacitou desať ľudí. Ľudia tam chodia za letnou i zimnou turistikou, po ktorej dobre padne relax vo fínskej saune.

„Ubytovaním hosťom poskytujeme raňajky, obed a večeru. Kuchyňa je otvorená aj pre verejnosť. Máme skupiny turistov, ktorý sa každoročne v rovnakom období vracajú späť. Tiež sa tam konajú rôzne oslavy a spoločenské udalosti. Dokonca sme tu mali aj malé svadby. Sme však limitovaný na počet ľudí a zmestí sa tu tridsať. Ale určite platí, že dobrých ľudí sa všade veľa zmestí,“ hovorí Richvalský a dodáva „Zariadenie ako Regetovka má ľudí spájať, aby spolu komunikovali a trávili čas. Zabudnú na technológiu a radšej si prečítajú dobrú knihu.“

Pod jednou strechou

Cactus Bar & Wellness sa nesie v štýle anglického pubu. Štýlovosť, relax a zábava pod jednou strechou. Vychutnávanie si kvalitnej whiskey pri pozeraní športového prenosu. Typické anglické. Alebo zrelaxovať v malom wellness kde nájdete fínsku saunu, infra saunu, solárium a k dispozícii je aj masér. Dá sa tam zacvičiť vo fitku, alebo využiť služby kaderníka. Je to komplex pod jednou strechou kde si zákazník vždy nájde to svoje.

Zdroj: Bardejovský Reportér

Rýchle správy

Najčítanejšie