Futbal Šport

Usain Bolt sa futbalového sna nevzdal: Odštartoval skúšku v austrálskom tíme

Bývalý jamajský šprintér Usain Bolt odštartoval tréningovú skúšku v austrálskom futbalovom klube Central Coast Mariners.

Ilustračný obrázok k článku Usain Bolt sa futbalového sna nevzdal: Odštartoval skúšku v austrálskom tíme
Zdroj: TASR

Osemnásobný olympijský víťaz a svetový rekordér v behu na 100 aj 200 metrov by sa v prípade jej úspešného zavŕšenia mohol predstaviť v tamojšej najvyššej súťaži A-League.

Bolt absolvoval v utorok pod drobnohľadom trénera Mikea Mulvyho ľahší 15-minútový tréning zameraný na cibrenie prihrávok. Na štadióne v Gosforde ležiacom 80 km severne od Sydney ho sledovalo okolo sto reportérov a fotografov. „Som úplne mimo mojej komfortnej zóny, ale práve preto som tu, aby som sa do toho postupne dostal. S futbalom je to ako s atletikou, prvý tréningový deň býva vždy najťažší. Potrvá nejaký čas, kým nastane progres, no som pripravený na sebe tvrdo ‚makať‘,“ povedal Jamajčan pre akreditované médiá v deň svojich 32. narodenín.

Dĺžka Boltovej skúšky v klube Central Coast Mariners nie je bližšie špecifikovaná. „Rozhodnutie o prípadnom Boltovom angažovaní určite nepadne zajtra ani pozajtra. Usain má v sebe víťaznú mentalitu, je to osemnásobný olympijský šampión, čo svedčí o jeho výnimočných schopnostiach,“ zdôraznil tréner Mulvy.

Foto: ilustračné

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie