Tenisový Slovan má po sezóne, hráči sa rozbehli po turnajoch

Od polovice apríla do konca júna súťaž, od júna do septembra letné turnaje, od októbra do marca zimné turnaje. A znova súťaž.

Mário Hudák
Ilustračný obrázok k článku Tenisový Slovan má po sezóne, hráči sa rozbehli po turnajoch
Zdroj: Ilustračné foto

Koncom marca chcel manažér a hráč tenisového klubu Slovan Bardejovské Kúpele Milan Skonc so svojimi mužmi vyhrať druhú ligu. Teraz hodnotí sezónu.

Ako ste dopadli?

V celoštátnych a krajských súťažiach sme mali tri družstvá. Muži A hrali sedem kôl celoštátnej druhej ligy, muži B aj dievčatá do 12 rokov hrali päť krajských kôl. Pred sezónou sme mali veľké oči a smelé ciele a tak to, nakoniec, aj má byť. Chceli sme, aby každé mužstvo zabojovalo o postup. Bohužiaľ sa nám to nepodarilo naplniť.

Výsledky?

Áčko mužov skončilo medzi ôsmimi družstvami z celého Slovenska na druhom mieste, čo je jeden z najväčších úspechov bardejovského tenisu v histórii nášho okresu vôbec. Druhé miesto v celoštátnej lige je naozaj vysoká úroveň. Hrali sme napríklad so Žilinou aj Košicami a častokrát úspešne bojovali proti hosťujúcim extraligistom. Naša jednotka, hosťujúci Boris Krajčovič predviedol s extraligistom Mariánom Polomom z Čadce taký tenis, aký sme tu dovtedy ešte nevideli. Aj naši ďalší kmeňoví hráči Ľubo Baraník, Slavo Ochotnický či Ivan Kurimský ukázali vysokú hernú kvalitu a skvelú hru. K tomu, aby sme postúpili do prvej ligy chýbal naozaj iba malý krôčik. Na súpiske sme mali 12 hráčov, do bojov v súťaži ich zasiahlo sedem. Nakoniec postúpil Prešov, s druhým miestom sme ale veľmi spokojní.

Čo ďalšie dve družstvá?

Aj tu bol cieľ postúpiť do vyššej sútaže, no pkvôli zraneniam sme hneď v úvode museli niektorých mužov z Béčka uvolniť do A mužstva. Jaro Petrišin stále bojuje so zranením ramnena a neodohral ani jeden zápas. Béčko nakoniec skončilo v krajských majstrovstvách na treťom mieste, čo tiež nie je zlý výsledok. Ak by sme boli kompletní, pri plnom obsadení a nasadení by sme v pohode vedeli postúpiť do vyššej súťaže. V družstve dievčat, mladších žiačok do 12 rokov, bola situácia podobná. Znova ide o tým, ktorý je pri plnej sile schopný súťaž vyhrať a postúpiť vyššie. Už pred začiatkom ligy sa nám zranila jedna zo stabilných hráčok a potom aj niekoľko ďalších hráčok. Na mnoho zápasov sme preto nastúpili v nekompletnej a slabej zostave. Pôvodné plány teda ani tu veľmi nevyšli a skončili sme takisto na treťom mieste.

Čo sa dá zlepšiť, kde vidíte ťažkosti?

Stabilita formy v našich podmienkach dosť závisí od počasia. Keďže máme krytú halu, čo je na jednej strane veľká výhoda, na vonkajšie kurty sa veľmi neponáhľame. Príde však prvý zápas vonku – iný povrch, zlé počasie, na antuke nerozohratí hráči, a to často negatívne ovplyvní náš výsledok v prvom kole. Nečakane prehráme a potom to už nemáme ako dobehnúť. Dobrí hráči by sa však mali dokázať rýchlo prispôsobiť. Takže v takýchto podmienkach súťaže našou halou aj trochu trpíme.

Koľko družstiev postavíte v ďalšej sezóne?

Otázka trošku do ďaleka. Momentálne sa naši hráči rozbehli po letných turnajoch. Slavo Ochotnický sa stal majstrom Slovenska v kategórii seniorov nad 40 rokov, zverenkyňa trenérov Boďa a Skonca, Linda Hlavinková, skončila na celoštátnych turnajoch dvakrát na treťom mieste. Ona ako opora družstva dievčat by v súťažiach nemala veľmi prehrávať a mala by len potvrdiť hernú kvalitu, ktorú nepochybne má. Je to talent, z ktorého by pri dobrej práci mala vyrásť minimálne kvalitná ligová hráčka. A možno až hráčka turnajov WTA. Pre budúcu sezónu predpokladáme rovnaký scénár ako tento rok, iba dievčatá budú hrať v kategórii starších žiačok. Aj niektorí hráči z mužských družstiev odchádzajú, takže hlavne uvidíme, čo bude v zimnej sezóne, ako budeme hráčsky zdatní a pripravení. Zima nám dá aktuálnu opoveď, či budeme môcť pomýšľať na to, aby sme v ďalšej sezóne hrali o prvé priečky a postup, alebo sa budeme v súťažiach iba zachraňovať.

Chystáte nejaké turnaje?

Áno, prepodkladám, že v kúpeľoch urobíme štyri celoštátne turnaje. Záleží na tom, ako nám ich tenisový zväz pridelí podľa žiadosti. V lete sú kúpeľné kurty naplnené tenisovými kempami a sústredeniami. A hlavne poskytujeme priestor pre kúpeľných hostí, takže teraz nie je veľmi kapacita, miesto ani čas, na organizovanie veľkých turnajov. Počítame, že najbližšie turnaje pre mužov, dorastencov, staršie a mladšie žiačky budú až v novembri. Naše turnaje bývajú dosť naplnené a ľudia z celého Slovenska sem chodia radi.

Zdroj: Bardejovský Reportér

Odporúčame