Slováci sú žiadaní a vítaní zákazníci

Rozhovor s Gabrielom Haburom, manažérom Galérie Trzy Korony v poľskom meste Nowy Sacz.

Ilustračný obrázok k článku Slováci sú žiadaní a vítaní zákazníci
Zdroj: pixabay.com

Naši slovenskí priatelia priznávajú, že často prichádzajú do Nového Sącza na nákupy do Trzech Koron. Všimli ste si zákazníkov zo Slovenska?

Áno, všimli sme si príliv klientov spoza južnej hranice. Všimnúť si to možno nielen v obchodoch Galérie Trzy Korony, ale aj na parkovisku, na ktorom sa objavuje čoraz viac áut so slovenskými ŠPZ, a nás to veľmi teší.

Prečo je to tak, prečo Slováci vyhľadávajú Galériu Trzy Korony?

Myslím si, že komplexná ponuka Galérie Trzy Korony a veľké množstvo svetových značiek na jednom mieste, spôsobuje, že klienti zo Slovenska si čoraz častejšie vyberajú našu Galériu. Okrem toho je to aj ekonomický aspekt. Ešte nedávno sme to boli my, Poliaci, ktorí sme cestovali na nákupy k našim susedom. Jednoducho sa to oplatilo. Dnes je situácia iná a práve Slováci sa snažia ušetriť v poľských predajniach.

Naši susedia prichádzajú na konkrétne nákupy a minú tam veľa peňazí

Aké nákupy najviac zaujímajú našich južných susedov?

Nákup potravín pomaličky začína zvyšovať svoj podiel na celkovom nákupe, ale potraviny nie sú hlavným nákupným cieľom Slovákov v Trzech Koronách. Prevláda oblečenie a obuv, na ďalšom mieste je elektronika.

Môžu klienti zo Slovenska počítať v Trzech Koronach so špeciálnymi bonusmi a ponukami, ktoré sú práve pre nich?

Všetci klienti Galérie Trzy Korony sú pre nás veľmi dôležití a výnimoční. Aj klienti zo Slovenska môžu bez obmedzení využívať akciové ponuky predajní našej galérie. Môžu sa tiež zúčastňovať všetkých akcií a súťaži organizovaných galériou. Nevylučujem, že v blízkej budúcnosti pripravíme ponuku určenú pre našich susedov.

Je klient zo Slovenska žiadaný? Nakupuje vo väčšom? Utráca viac peňazí?

Treba otvorene priznať, že klienti zo Slovenska sú žiadaní a vítaní. Prečo? Naši susedia prichádzajú do Galérie Trzy Korony na konkrétne nákupy a minú tam veľa peňazí. Často prichádzajú celé rodiny alebo skupiny známych. Strávia v galérii veľké množstvo času, robia najčastejšie veľké nákupy a radi využívajú aj gastronomickú ponuku. Okrem toho sú Slováci vo všeobecnosti milí a pozitívne mysliaci ľudia. Takýchto klientov si prajeme mať čo najviac.

Zdroj: Dobry Tygodnik Sądecki

Odporúčame