Rozhodnite o najúspešnejšom športovcovi

Verejnosť rozhodne o víťazovi internetového hlasovania.

Ilustračný obrázok k článku Rozhodnite o najúspešnejšom športovcovi
Zdroj: Ilustračné foto

Prešovský samosprávny kraj pripravuje (PSK) 7. marca vyhlásenie najúspešnejších športovcov kraja za rok 2017. Už tradične budú ocenené kategórie najúspešnejší športovec PSK, najúspešnejší športovci PSK bez určenia poradia, najúspešnejšie kolektívy dospelých, najúspešnejšie kolektívy mládeže, najúspešnejší študenti stredných škôl či najúspešnejšia stredná škola.

Do hlasovania sa môže zapojiť aj verejnosť, ktorá rozhodne o víťazovi internetového hlasovania. Všetky nominácie i podmienky hlasovania sú zverejnené na webovej stránke samosprávneho kraja www.po-kraj.sk. Uzávierka je 28. februára 2018.

Tituly budú obhajovať aj vlaňajší víťazi

Medzi nominovanými športovcami nechýbajú držitelia minuloročných titulov – vodnoslalomári Ladislav a Peter Škantárovci. Svoje vlaňajšie umiestnenia budú obhajovať aj hádzanár Igor Čupryna, fitneska Stanislava Dolinská, kicboxer Marek Karlík, volejbalista Martin Sopko, silová trojbojárka Jana Vašková i viaceré úspešné družstvá.

Sú medzi nimi tradične hádzanári Tatrana Prešov, džudisti MŠK Vranov n/Topľou a volejbalisti VK Mirad PU Prešov. O ocenenie opätovne zabojujú aj mládežnícke tímy – volejbalisti TJ Slávia Svidník či Tanečný klub Grimmy z Prešova.

Vážnymi ašpirantmi sú aj pokoriteľ tzv. koruny Himalájí, horolezec Peter Hámor a dvojica úspešných členov strieborného tímu na MS v alpskom lyžovaní v St. Moritzi a naši čerství olympionici Andreas Žampa a Matej Falat. Spolu bolo nominovaných 43 jednotlivcov, 8 kolektívov dospelých a 8 kolektívov mládeže, ktorých navrhli telovýchovné jednoty, športové kluby i verejnosť.

Musia byť splenené kritéria

Najlepších jednotlivcov a kolektívy, ktorí dosiahli najprenikavejšie výsledky, vyberie komisia na základe určených kritérií. Zložená je z aktívnych športových novinárov, zástupcov PSK i Krajského športového centra v Prešove. Medzi kritériá v prípade jednotlivcov patrí účasť a umiestnenie na OH, MS, ME, na podujatiach Svetového pohára či M‑SR.

Zohľadňuje sa aj to, či ide o reprezentanta Slovenska, jeho dlhodobá špičková výkonnosť a do úvahy sa berie pozícia lídra úspešného tímu. Ako pomocné kritérium slúži konkurencieschop­nosť v jednotlivých športových odvetviach.

U kolektívov je rozhodujúca účasť a umiestnenie v najvyšších európskych súťažiach i umiestnenie v dlhodobých najvyšších súťažiach v rámci Slovenska. Pomocné kritérium je rovnaké ako u jednotlivcov. V prípade nesplnenia požadovaných kritérií v jednotlivých kategóriách si Prešovský samosprávny kraj vyhradzuje právo neudeliť ocenenie.

Slávnostné vyhlásenie najúspešnejších športovcov a športových kolektívov PSK za rok 2017 sa uskutoční 7. marca 2018 v historickej budove Divadla Jonáša Záborského v Prešove. Pôjde už o pätnásty ročník ankety.

Zdroj: Bardejovský Reportér

Odporúčame