Nedeľa 21. júl 2019 Daniel
Šport

Najlepší športovec Prešovského kraja: Bardejovčania, koho by ste nominovali vy?

Rok 2018 sa blíži ku koncu a Prešovský samosprávny kraj opäť pripravuje vyhlásenie najúspešnejších športovcov kraja tohto roka. Svojich favoritov môže nominovať aj verejnosť.

Ilustračný obrázok k článku Najlepší športovec Prešovského kraja: Bardejovčania, koho by ste nominovali vy?
Zdroj: TASR

Prešovský samosprávny kraj (PSK) aj tento rok vyhlási najúspešnejších športovcov kraja za rok 2018. Ocenených jednotlivcov a kolektívy, ktorí dosiahli v tomto roku najvýraznejšie výsledky, vyberie odborná komisia na základe určených kritérií.

Už tradične budú ocenené kategórie najúspešnejší športovec PSK, najúspešnejší športovci PSK bez určenia poradia, najúspešnejšie kolektívy dospelých, najúspešnejšie kolektívy mládeže, najúspešnejší študenti stredných škôl v pôsobnosti PSK a najúspešnejšia stredná škola v pôsobnosti PSK.

Návrhy na ocenenia úspešných športovcov a športových kolektívov môže posielať aj široká verejnosť a športové kluby. Základnou podmienkou nominácie je pôsobnosť športovca alebo klubu na území Prešovského samosprávneho kraja. Nominácie aj s potrebnými údajmi o dosiahnutých výsledkoch je potrebné poslať najneskôr do 31. januára 2019 elektronicky na email: sportovec@vucpo.sk, prípadne poštou na adresu: Úrad PSK, Športovec 2018, Námestie mieru 2, 080 01 Prešov.

Kritériá pre nominácie:

Nominácie budú zverejnené na webovej stránke samosprávneho kraja a verejnosť bude môcť rozhodnúť aj o víťazovi internetového hlasovania.

Všetkými návrhmi sa bude zaoberať odborná komisia, ktorá na základe kritérií vyberie ocenených. „Medzi kritériá v prípade jednotlivcov patrí účasť a umiestnenie na olympijských hrách, majstrovstvách sveta, Európy, na podujatiach Svetového pohára či majstrovstvách Slovenska. Zohľadňuje sa aj to, či ide o reprezentanta Slovenska, jeho dlhodobá špičková výkonnosť a do úvahy sa berie pozícia lídra úspešného tímu,“ uviedla hovorkyňa PSK Daša Jeleňová s tým, že ako pomocné kritérium slúži konkurencieschop­nosť v jednotlivých športových odvetviach.

U kolektívov je, podľa slov hovorkyne, rozhodujúca účasť a umiestnenie v najvyšších európskych súťažiach i umiestnenie v dlhodobých najvyšších súťažiach v rámci Slovenska. Pomocné kritérium je rovnaké ako u jednotlivcov. „V prípade nesplnenia požadovaných kritérií v jednotlivých kategóriách si Prešovský samosprávny kraj vyhradzuje právo neudeliť ocenenie,“ dodala Jeleňová.

foto: ilustračné

Zdroj: Prešovský samosprávny kraj