Archív TASR Rôzne Správy

Na Národné stretnutie mládeže v Prešove sa prihlásilo vyše 3900 ľudí

Prídu mladí ľudia z viac ako 10 krajín.

Ilustračný obrázok k článku Na Národné stretnutie mládeže v Prešove sa prihlásilo vyše 3900 ľudí
Zdroj: pixabay

Na Národné stretnutie mládeže P18, ktoré sa uskutoční v dňoch 26. – 29. júla v Prešove, sa prihlásilo vyše 3900 účastníkov, medzi nimi vyše 500 dobrovoľníkov. TASR o tom informoval Michal Lipiak z komunikačného tímu P18.

Už nie je možné prihlásiť sa on-line, možná je už len registrácia priamo na mieste počas samotného podujatia. „V najbližších dňoch rozošleme pre všetkých prihlásených účastníkov potvrdzujúci e-mail s bližšími informáciami,“ vysvetlil hlavný zodpovedný za P18 Ondrej Chrvala.

Registračný tím P18 eviduje desiatky skupín, v ktorých je okolo 1300 ľudí. Do metropoly Šariša sa prihlásilo aj vyše 250 rehoľníkov, viac ako 500 dobrovoľníkov a vyše 60 zdravotne ťažko postihnutých ľudí. Z celkového počtu je takmer 2500 žien. Dve tretiny prihlásených pochádzajú zo Slovenska. „Najväčšiu skupinu zahraničných účastníkov tvoria mladí z Čiech, je ich 54. Na P18 zavítajú aj mladí z Poľska, Rakúska, Ukrajiny, Belgicka, Nemecka, Srbska, Belgicka, Indie či Vietnamu,“ povedal Lipiak. Z diecéz sa zatiaľ najviac prihlásilo z Košickej arcidiecézy (vyše 700), druhá je Spišská diecéza a tretia Bratislavská arcidiecéza. Z hľadiska miest sa prihlásilo najviac ľudí z Bratislavy (359), Prešova (182) a z Košíc (159). Najviac evidovaných je vo veku 25 a 29 rokov.

Inšpiráciou pre celonárodné stretnutia mladých ľudí sú Svetové dni mládeže (SDM), ktoré sa po prvýkrát konali v roku 1986 v Ríme na podnet sv. Jána Pavla II. Na Národnom stretnutí mládeže P18 začnú mladí oficiálne prípravy na SDM v Paname.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie