Sobota 20. júl 2019 Iľja/Eliáš
Bardejovský Reportér Rôzne Správy

Mladý bardejovčan druhý v celoštátnej súťaži

Anton Fecko v celoštátnej súťaži ZENIT v kategórii Grafik skončil na skvelom druhom mieste

Ilustračný obrázok k článku Mladý bardejovčan druhý v celoštátnej súťaži
Foto: redakcia Bardejovský Reportér / Zdroj: Bardejovský Reportér

Naši stredoškoláci sú naozaj skvelí. Vedia obstáť aj v celoslovenskej tvrdej konkurencii. Dokázal to aj študent Strednej priemyselnej školy technickej. V tvrdej konkurencii sa umiestnil na skvelom druhom mieste.

Celoštátna súťaž Zenit v programovaní má za sebou už niekoľkoročnú tradíciu. Jej snahou je motivovať chlapcov a dievčatá, ktorí študujú v momentálne veľmi žiadaných a trendových odboroch, aby na sebe pracovali a zlepšovali sa. Preto dáva šancu každej škole prihlásiť svojho študenta, a nechať ho zmerať si sily v silnej konkurencii zapálených rovesníkov. Najprv v regionálnych, a potom v celoslovenskom kole. Samotné zápolenie sa realizuje v dvoch kategóriách – webdeveloper a grafik. Náš Anton Fecko získal vynikajúce druhé miesto v kategórii Grafik. Tá sa konala v dňoch 12. – 14. februára 2019 na SŠ – SOŠ elektrotechnickej v Banskej Bystrici. Zadaním bolo vytvoriť kompletne vynovený vizuál pre TANAP. Študenti pracovali dva dni, dokopy 11 hodín. Počas prvého dňa mali vytvoriť: grafický návrh domovskej stránky webu pre TANAP s jednou podstránkou, verziu web stránky pre mobilné zariadenia, návrh billboardu, návrh polepu auta. Počas druhého dňa vytvárali: skladaciu brožúru s informáciami o faune TANAPu, hlavičkový papier, obálku, poštovú známku, veľkú informačnú tabuľu, mini informačnú tabuľu, turistickú informačnú tabuľu. V stanovenom časovom limite bolo potrebné niektoré grafické návrhy vyhotoviť aj vo fyzickej forme. Vytlačené návrhy museli študenti správne orezať, prípadne zlepiť.

Bol to boj mozgov a zručností, boj o vlastnú česť aj o česť školy, ktorá svojho súťažiaceho do súboja vyslala. Tešíme sa, že naše mesto nezostalo pozadu.

Text a foto: Oľga Poliaková

Foto: Bardejovský Reportér / Zdroj: Bardejovský Reportér
Foto: Bardejovský Reportér / Zdroj: Bardejovský Reportér
Zdroj: Bardejovský Reportér