Monika Gécziová Iné športy

Krásny úspech malých bardejovských gymnastiek: Takto sa im darilo v Dubaji

Na medzinárodnú súťaž v Dubaji budú malé moderné gymnastky z klubu Laser – Delta Bardejov spomínať ešte dlho. Nečudo, priniesli si odtiaľ viacero ocenení.

Ilustračný obrázok k článku Krásny úspech malých bardejovských gymnastiek: Takto sa im darilo v Dubaji
6
Galéria

Tím Klubu modernej gymnastiky Laser – Delta Bardejov začiatkom decembra odletel s ôsmimi modernými gymnastkami na medzinárodnú súťaž Dugym Cup, ktorá sa konala v Dubaji. Súťaž prebiehala tri dni a podľa slov trénerky Jany Müllerovej to bolo náročné: „Časový posun, teplotné rozdiely, veľká konkurencia. Očakávania boli rôzne, niekto si veril viac, niekto možno menej, veď s takouto konkurenciou sme ešte nesúťažili“.

Zastúpenie na súťaži mali krajiny ako Turecko, Rusko, Kazahstan, Kuwajt, Ukrajina, Singapur, Arabské emiráty, India, Egypt, Madeira, Poľsko. Naše gymnastky sa však konkurencie nezľakli a statočne bojovali.

"Pred súťažou sa poctivo pripravovali, za čo patrí vďaka riaditeľovi ZŠ s MŠ Pod Papierňou, že nám umožnil tréningy, ktoré boli pod vedením trénerky Anastasie Sakal zaručene kvalitné,“ uviedla Müllerová.

„Aj celá súťaž bola kvalitne pripravená, zorganizovaná, telocvičňa klimatizovaná, všetci sme sa tam cítili dobre, domáci klub nás privítal veľmi srdečne a to nás uistilo, že sme na správnom mieste,“ vyjadrila svoje nadšenie trénerka s tým, že malé bardejovské gymnastky napokon svoje mesto, ale i celé Slovensko, reprezentovali veľmi peknými výsledkami.

Výsledky:

  • ročník 2013 Rea Filipa Hrabčáková – 1. miesto
  • r. 2010 Natália Jacenková – 13. miesto
  • r. 2009 Sára Lazorová – 3. miesto celkovo, 3. miesto za obruč
  • r. 2008 Laura Reindlová – 2. miesto, Viktória Loyová – 3. miesto
  • r. 2007 – Charlotte Bartkovská – 4. miesto celkovo, za obruč 3. miesto
  • r. 2006 – Stella Stašová – 3. miesto
  • r. 2005 Letícia Szalay – 8. miesto celkovo, 3. miesto za obruč

Fotografie z Dubaja si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.

Bardejovské gymnastky s veľkým úspechom zo súťaže v Dubaji
6
Galéria
Zdroj: Bardejovský Reportér

Rýchle správy

Najčítanejšie