Kickboxeri úspešní v Banskej Bystrici

Sedem členná pretekárska výprava bardejovského Edymax kick box clubu získali zlato, striebro a bronz.

Vladimír Dudinský
Ilustračný obrázok k článku Kickboxeri úspešní v Banskej Bystrici
Zdroj: Vladimír Dudinský

BANSKÁ BYSTRICA/BARDEJOV. Prvú júnovu sobotu 3. júna sa v banskobystrickej športovej hale Dukla uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v kickboxe. Spomedzi 308 štartujúcich pretekárov z 27 klubov Slovenského zväzu kickboxu (SZKB) štartovala aj sedem členná pretekárska výprava bardejovského Edymax kick box clubu.

Naši zverenci získali 1-krát zlato, 5-krát striebro a 5-krát bronz. Prvýkrát na súťaži sa predviedla aj Petra Reľovská, žiacka 2. ročníka Základnej školy na Komenského ulici v Bardejove, ktorá svojou bojovnosťou získala hneď 2-krát bronz. Vo svojich ôsmych rokoch ukázala svoj talent a výdrž, kde v jej kategórii do 28 kg boli súťažiace o hlavu vyšie. V našom Kick box clube nám rastie nová veľká bojovnícka hviezdička, v šľapajách úspešnej Martiny Cingeľovej či Denisa Lamanca.

Pro ring v októbri

Martina Cingeľová po štyroch super zápasoch získala zaslúžené zlato v „low kick“ do 60 kg, kde len potvrdila svoje nadanie pre tento šport. Tréner klubu Vladimír Dudinský bol s celým priebehom súťaže spokojný a veľmi hrdý na svojich zverencov, ktorí len potvrdili ich tvrdú prípravu na majstrovstvá. 24. júna čaká trénera Dudinského povinné trénerské preškolenie 1. triedy, tiež v Banskej Bystrici, a potom už len letný a zaslúžený oddych po celej sezóne. Tréningy v novej sezóne 2017/2018 začínajú 1. októbra. 14. októbra sa v Bardejovskej športovej hale uskutoční Liga v „kick boxe“ a gala večer spojený s kultúrnym programom. Na gale sa predstaví Portugalčan Janu De Cruz, ktorý bude obhajovať Medzinárodný titul v pro ringu. Samozrejme nebudú chýbať ďalšie skvelé súboje. Už teraz sa organizátori tešia sa na vašu účast.

Zverenci klubu a ich umiestnenia na MSR v Banskej Bystrici:

  1. miesto Low kick, 2. miesto Kick light – Martina Cingeľová – 60 kg ženy
  2. miesto Full Contact – Hanna Roštecká – 60 kg ženy,
  3. miesto PF, 2.miesto Kick light – Petra Reľovska – 28 kg,
  4. miesto LC, 3.miesto Kick light – Vratko Skladaný – 37 kg
  5. miesto LC, 3.miesto Kick light – Matúš Bohaľ
  6. miesto LC, 3.miesto kick light – Filip Bizák – plus 63 kg.
Zdroj: Bardejovský Reportér

Odporúčame