Hokejisti už odpočítavajú čas štartu 2. ligy

V poslednej tretine opäť korčule nestíhali.

Juraj Ščerbík
Ilustračný obrázok k článku Hokejisti už odpočítavajú čas štartu 2. ligy
Zdroj: Mphoto

BARDEJOV. V treťom prípravnom zápase hokejisti HK Bardejov remizovali s Prešovskou univerzitou, no úspešní boli v samostatných nájazdoch. Prípravné zápasy sa podobali najmä v záverečnej tretine. Bardejovčania po dvoch tretinách v pohode dosiahli sľubný výsledok, no nestačilo to.

Tretia tretina je pre nich ešte stále namáhavá, na korčuliach súpera často len naháňajú. Toho si je vedomý aj kapitán mužstva a líder mužstva Marcel Tipul. Na minulú sezónu nezabudol „Aj keď nám dnes nám chýbali Baránok a Mojdis, som presvedčený, že sa od zápasu k zápasu zlepšujeme. Aj keď bolo po päť gólov na oboch stranách, najmä tie do našej brány boli po našich chybách. Nepokryli sme súpera pred bránou a inkasovali sme. V obrane boli problémy, chýbal Mojdis, no Poláček s Všetečkom dokázali svoje kvality.“

„Dôležité je, že dokážeme plniť pokyny trénera, no je ešte čo vylepšovať. Naším cieľom, je v skupine skončiť tak, aby sme hrali play off. Je dobre, že tu máme mladých, ktorí keď skončia v doraste, môžu pokračovať na našom zimnom štadióne. Oproti minulej sezóne sa môžeme spoliehať na posily akými sú V. Mojdis, Poláček, Všetečka, Jano Skokan i odchovanec Priganc.

Ten v minulej sezóne hral za Nové Zámky. Po skúšobnom roku, keď sme hrali tak nadivoko, skúsený tréner Vodila prispel vo všetkých činnostiach nielen na ľade, no aj mimo neho. Viac ako dva mesiace prípravy sme dozrievali. No aj kondícia sa dá stále vylepšovať,od zápasu k zápasu,“ dodáva Tipul.

BARDEJOV – Prešovská univerzita (hrajú v Európskej univerzitnej súťaží) 6:5 sn, ( 2:2, 3:1, 0:2). Góly: Priganc 2, Skokan, Tipul, Česelka – Hrivňák 2, Starovič, Weiss, Mihaľ. Samostatné nájazdy Priganc a Všetečka.

Zdroj: Bardejovský Reportér

Odporúčame