Futbal Šport

Dali im STOPku: Rakúska polícia zrušila špeciálny vlak fanúšikov Slovana do Viedne

Rakúska polícia zakázala prechod špeciálneho vlaku s fanúšikmi Slovana Bratislava. Tí chceli vo štvrtok vycestovať z Bratislavy do Viedne na odvetný zápas 3. predkola Európskej ligy UEFA 2018/2019 proti miestnemu Rapidu.

Ilustračný obrázok k článku Dali im STOPku: Rakúska polícia zrušila špeciálny vlak fanúšikov Slovana do Viedne
Zdroj: TASR

„Doprava vlakom do stanice vzdialenej 400 metrov od štadióna je podľa nás jednoznačne najlepším riešením či už z hľadiska komfortu fanúšikov, ale aj bezpečnosti. Rakúska polícia však argumentovala, že fanúšikovia majú prísť autobusmi,“ píše sa v stanovisku na klubovom webe skslovan.com, podľa ktorého malo už v pondelok o dopravu špeciálnym vlakom záujem viac ako 700 priaznivcov.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Vedenie „belasých“ napriek tomu vyzýva svojich fanúšikov, aby do Viedne prišli v čo najväčšom počte. „Slovanisti, nastal čas ukázať, že čo nás nezabije, to nás posilní. Mojou túžbou bolo, aby ste všetci mohli cestovať špeciálnym vlakom, kde sme sa rozhodli zaplatiť polovicu cestovného. Osobne som vyvinul maximálne úsilie, aby rakúska polícia nezrušila tento vlak. Žiaľ, nepodarilo sa nám to a tak musíme akceptovať toto pre mňa neférové a jednoznačne nesprávne rozhodnutie. Spoliehame sa na vás, že sa nenecháte odradiť, nájdete všetky možné spôsoby dopravy, vypredáte sektor a opäť budete naším dvanástym hráčom. Som presvedčený, že s vašou podporou to zvládneme,“ povedal pre skslovan.com viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Slovan vyhral v prvom zápase v domácom prostredí 2:1, odveta na ihrisku Rapidu Viedeň je na programe vo štvrtok o 20.30 h.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie