Správy Práca

Čas sa kráti: Záujemcovia o dobrovoľnú vojenskú prípravu sa môžu hlásiť do 4. mája

Záujemcovia o dobrovoľnú vojenskú prípravu sa môžu hlásiť do 4. mája. Tohtoročný výcvik je naplánovaný na 2. júla až 14. septembra. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva obrany (MO) Danka Capáková.

Ilustračný obrázok k článku Čas sa kráti: Záujemcovia o dobrovoľnú vojenskú prípravu sa môžu hlásiť do 4. mája
Zdroj: TASR

„Za 11-týždňový výcvik získajú absolventi príspevok vo výške viac ako 1100 eur, pričom počas jeho trvania zabezpečí rezort obrany pre účastníkov bezplatné ubytovanie, stravu, zapožičanie výstroja a výzbroje a preplatenie cestovných nákladov,“ uviedla.

Počas výcviku získajú mladí ľudia od 19 rokov základné vedomosti a zručnosti potrebné na plnenie úloh Ozbrojených síl SR. Konať sa bude na Základni výcviku a mobilizačného doplňovania v Martine.

Záujemcovia si môžu podať žiadosť o zaradenie do prijímacieho konania online alebo osobne v regrutačných skupinách v krajských mestách podľa miesta svojho trvalého bydliska.

„Po úspešnom ukončení výcviku budú absolventi povýšení na vojakov druhého stupňa, stanú sa jedným zo zdrojov záloh a v prípade záujmu o vstup do Ozbrojených síl SR už nebudú musieť absolvovať základný vojenský výcvik,“ vysvetlila Capáková.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie