V šlágri futbalistov Partizána s Popradom sa iskrilo, na Záhorí do kolien

Po domácej radosti prišlo päťgólové vytriezvenie s Interom.

Juraj Ščerbík
Ilustračný obrázok k článku V šlágri futbalistov Partizána s Popradom sa iskrilo, na Záhorí do kolien
Zdroj: Partizán Bardejov

BARDEJOV. V 3. kole (12.8.) druhej najvyššej súťaže Partizán Bardejov vyhral nad Popradom 1:0. Na zrekonštruovaný štadión prilákal duel rekordnú návštevu. Okolo 1300 divákov videlo nielen pokutový kop, ale aj množstvo dramatických momentov, najmä po súbojoch dvojíc.

Jedenástka a roztržka

Hosťujúceho brankára Maleca v 27. minúte z pokutového kopu prekonal Hamuľák. Podľa arbitra tomu predchádzal nedovolený zákrok Maťaša na Grucu, ktorý sa chystal vystreliť z prihrávky Staška. Sporný moment, ako každá penalta, vyhrotil emócie tohto derby nielen na trávniku, ale aj v hľadisku. Všetko vyvrcholilo v záverečných piatich minútach polčasu. Dvojica Gruca, Maťaš sa dostala do kolízie pri lavičkách hráčov na poliacej čiare a oheň bol na streche.

Odniesli si to nielen piati hráči napomenutím. Do riešenia konfliktu sa zapojili aj obe striedačky a niekoľko usporiadateľov. Svoje si vypočuli v podobe škaredých poznámok aj muži, ktorí v minulosti úspešne obliekali dres Partizána – Palša, Kica, Horodník i tréner Belejčák. Nie je nám však jasné, prečo až taká neúcta, veď stovky Bardejovčanov pracujú v iných mestách. Aj do nášho mesta dochádzajú desiatky ľudí za prácou. Nevieme ale o tom, že by im niekto vulgárne nadával.

(Ne)spokojní tréneri po zápase

Domáci kormidelník Ryszard Kuźma sa k pokutovému kopu vyjadril jednoznačne. „Vedeli sme, že dobrý súper prišiel po body. Bol to ťažký zápas na dobrej úrovní. Rozhodca odpískal pokutový kop, koniec. Lavička hostí bola k tomu bližšie, my na druhej strane polovice ihriska. O takýchto rozhodnutiach sa stále bude dlho hovoriť. Každý chcel vyhrať a mužstvá mali aj myšlenky na dobrý výsledok.“

Asistent trénera Popradu Stanislav Šesták nešetril rozhodnutie rozhodcu, jedenástku si vraj vymyslel. „Sme sklamaní z výsledku, z vedenia zápasu, rozhodca si to neukontroloval. Po faule na nášho hráča a nepochopiteľnej penalte sme dostali gól. Po prestávke to už bol basketbal, rozhodca pískal všetko na každú stranu. Ja osobne si nepamätám, aby domáci boli v našom pokutovom území a mali šancu.“ Bardejov – Poprad 1:0 (1:0). 27. Hamuľák (11 m). Partizán: Gmitter – Andraščík, Berežný, Piter-Pangrác, Belunek, Ivanko-Macej, Grohoľ (86. Pataroča), Jacko, Gruca (85. Ščepanski), Hamuľák, Staško (83. Verčimák.

V Stupave päťka a päť žltých

Na ihrisku v Stupave v 4. kole (19.8.) inkasovali Hornošarišania nečakane vysokú nádielku po prehre s Interom Bratislava 5:0. Po štvrťhodine Jacko a Gruca videli žlté karty a domáci Prekop k prvému gólu z úvodu,po pol hodine hry pridal druhý. V prestávke tréner poslal na ihrisko namiesto Maceja Ščepaňského, no veľa toho sa nezmenilo.

Aktívnejší boli domáci a strelecky naladený Prekop hetrikom prekonal brankára Gmittera na 3:0 niečo viac ako po hodine hry. Zaskočení hráči Partizána len ťažko znášali takýto priebeh a o päť minút už bolo 4:0. V koncovke ešte Interisti pridali piaty gól. Škoda, že do kolónky žltých napomenutí potom pribudli ďalší traja hráči Partizána. Dvaja z nich, Berežný s Andraščíkom, už v nadstavenom čase.

Zdroj: Bardejovský Reportér

Odporúčame