Verím, že jesenný ligový finiš zvládneme, hovorí tréner Partizána.

Juraj Ščerbík
Ilustračný obrázok k článku Po chudobných týždňoch gólové hody
Zdroj: Partizán Bardejov

BARDEJOV. V 13. kole 2. futbalovej ligy Partizán Bardejov vyhral nad rezervou Podbrezovej rozdielom triedy 7:0. Železiari z chvosta tabuľky sú v súťaží len náhradníkom zo skupiny 3. ligy. Prihlásili sa v situácii keď Liptovský Hrádok nemal záujem nastúpiť. V piatok 20. októbra si na novorekonštruovaný trojtisícový mestský štadión, bohužiaľ, našlo cestu len niečo viac ako 200 divákov.

Prvoligová rezerva pôsobila od úvodu odovzdaným dojmom. Najmä v obrane dovolili domácim takmer všetko a tí to aj patrične využili. V priebehu niečo viac ako pol hodiny bolo 5:0. Po góle Hamuľáka pridal ďalšie dva Gruca. Belunek kopol vydarenú loptu od rohovej zástavky a Jacko hlavičkoval na 4:0. No a Belunek založil ďalšiu akciu pri čiare, Hamuľák zvyšoval na nevídaných 5:0.

Prečítajte si aj

Po prestávke ten istý hráč z 11-ky upravil na 6:0. Hetrikom sa zaskvel aj Gruca po Staškovej odrazenej strele na 7:0. Štvrtý gól v zápase sa už Hamuľákovi nepodaril. Z druhého pokutového kopu netrafil bránu. Aj keď Staško asistoval pri niekoľkých góloch, v dobrých finálnych situáciách sa ešte nepresadil.

Opatrný Kužma

Po zápase kormidelník Partizána Ryšard Kužma upozorňuje, že takýto výsledok je síce povzbudivý, no je treba sa pripraviť na ďalší duel s kvalitnejším súperom. „Vieme, že sme vyhrali po mesiaci. Hráme kompletne, no nemôžeme pozerať na desať či jedenásť hráčov. Je to tím, ktorý máme. Bolo nám ťažko, no pracovali sme na dobrom výsledku. Nečakal som, že v dnešnom zápase chlapci tak pozitívne zareagujú. Zvládli sme najmä prvý polčas, kedy sme ani po góloch necítili úľavu v nasadení.“

„Je to aj o majstrovstve trénera, výsledok sa môže ukázať až po dlhšom čase.“

Bol to síce súper z posledného miesta, no kouč si myslí, že práve takáto konfrontácia nie je ľahká. „Obával som sa toho zápasu, aby niečo zdanlivo ľahké nebolo nakoniec ťažké. Na zápasy s mužstvami hornej polovice nebolo treba hráčov motivovať, ale dnes mužstvo zareagovalo veľmi dobre.

Bola to taká odozva na doterajšie boľavé obdobie, ktoré sme prežili. Ešte sme tu, žijeme a pracujeme. Chcel by som, aby závere jesene bol lepší, no v živote sú aj prekážky. Tento výsledok nám pomohol, len aby nám do najbližšieho duelu aj nepoškodil.“

Gruca sa prebral

Poľský šprintér pri čiare sa od začiatku sezóny poriadne natrápil. Szymek Gruca dal v priebehu ôsmich minút dal dva góly a po štvrťhodine bolo 3:0. „Tak ako v živote aj vo futbale, raz sa darí, potom nie. Mužstvo hrá na toľko, koľko mu súper dovolí. My sme dnes zahrali dobrý zápas, dali sme sedem gólov a neinkasovali.

Pred nami sú ešte do konca tejto časti súťaže štyri zápasy. Uplynulý mesiac to bola kopa všetkého, čo nám neprialo. Najmä zranenia hráčov zapríčinili, že sme dlho nehrali v najsilnejšej zostave. Teraz hráme tretí zápas v plnej sile. A je to aj o majstrovstve trénera, výsledok sa môže ukázať až po dlhšom čase.“

Bardejov – Podbrezová B 7:0 (5:0). Partizán zostava a góly: Gmitter, Andraščík, Berežný, Staš, Belunek, Macej, Jacko(1)(40. Ver­čimák), Grohoľ (70. Ščepaňski), Gruca(3), Staško (80. Ľalik), Hamuľák(3).

Zdroj: Bardejovský Reportér