Renomé útočníkov zachraňoval Michal Hamuľák. Bardejov – Trebišov 2:1

Juraj Ščerbík
Ilustračný obrázok k článku Jarmočný futbal potrápil hráčov i divákov
Zdroj: Partizán Bardejov

BARDEJOV. V 5. kole druhej futbalovej ligy Partizán Bardejov vyhral nad Slavojom Trebišov 2:1. Tri góly videli diváci v prvej časti zápasu, no na prekvapenie po prestávke domáci mali čo robiť, aby tri body uhájili. Na debakel z Interu sa im nepodarilo zabudnúť, hostia mali viac z hry.

Trápenie od začiatku

Tradičný úvod domácich zaskočil Zemplínčanov aj bez zraneného Staška. Hamuľák i Grohoľ gólové situácie vo finále nezvládli. Až tretí svoj pokus premenil Hamuľák po 10. minútach hry vo vedúci gól Partizána. Následne domáci stratili niekoľko lôpt za neuvážené fauly na súpera a Slavoj sa rozbehol.

Da Silva mal na kopačke vyrovnanie no aj Gruca mohol upokojiť rozladený domáci tím, ktorý dirigenti Grohoľ i Verčimák nezvládali. Hostia unikali po pravej strane cez Belunka, najmä Ruskovského center hrozil pred domácim brankárom Gmitterom. Na strane hostí Gruca vyzvŕtal Šuľáka no strelecky počas zápasu nepresvedčil. Hostia získali stred poľa a po prieniku Vajsa a následnom rohovom kope zabudnutý Lukáč v 35. minúte vyrovnával. Spokojnejší hostia podcenili záver polčasu, hrali ležérne.

Potrestal ich Hamuľák, slalomom prešiel cez štvoricu obrany a tentoraz presne zakončil na 2:1. Domáci tréner poslal po prestávke do hry dvoch čerstvých hráčov v snahe oživiť najmä stredovú formáciu. No situácia v hre Partizána sa nezlepšila, skôr naopak. Hostia boli iniciatívnejší a domácich vysťaho- vali na jeho polovicu. Opäť Gruca nevyužil príležitosť, ale aj Ščepaňski v koncovke pri nájazde na brankára.

Slavoj pokračoval v aktívnej stredovej hre, domáci mali problémy prevziať aktivitu s loptou. Po brejku to mohlo byť predsa len o dva góly, no aj Macej, nikým neatakovaný, prestrelil. Snaha hostí na vyrovnanie nebola úspešná, v domácom pokutovom území sa nepresadili. Dokonca prišli o vylúčeného hráča.

„Mali sme dobrý úvod, plán sme mohli splniť do desiatich minút.“

Kužma: Nemalo by sa to stávať

Že na hráčoch bolo cítiť prehru na Interi 0:5, pripustil aj tréner Partizána Ryšard Kužma. „Veľmi sa tešíme z troch bodov. Mali sme dobrý úvod a plán sme mohli splniť už do desať minút. Chýbala koncovka, zápas sa urobil čoraz viac nervózny. Máme dosť mladé mužstvo. Keď to ide dobre, všetci sú na dobrej výkonnosti. No pri zložitých a ťažkých situáciách máme problémy.

Ubránili sme sa a v koncovke sme mohli výsledok ešte vylepšiť. Niečo v nás zostalo z predošlého zápasu po prehre na Interi. Zmeny do druhého polčasu som robil, aby bolo lepšie. Nie stále sa podarí. Hamuľák, Ščepaňski i Gruca mali situácie, išli sólo na brankára. Takým hráčom by sa to nemalo stávať, aby nedali gól.“

Rusnák: Neboli sme horší

Tréner nováčika súťaže z Trebišova Vladimír Rusnák vidí príčinu prehry v obrane, kde hráči urobili veľa chýb. „Domáci dali o gól viac a zaslúžene vyhrali. Boli sme dobre pripravení, ale nezvládli sme úvod. Za tri minúty si vytvorili tri vyložené šance a mohlo byť po zápase. Len sme odkopávali, viazla nám kombinácia. Najviac ma mrzí, že aj keď sme neboli horším mužstvom,minimálne vyrovnaným, no po takých chybách v obrane sme inkasovali.

Aj keď si domáci vytvorili viac šancí, no drvivá väčšina bola po našich obrovských chybách. V závere sme sa snažili otočiť výsledok. Vytvorili sme centre i pološance, no nedotiahli sme ich do konca. Hrali sme aktívne s loptou, chceli sme prehustiť stred a vytvoriť si gólovú príležitosť. Ale dosť veľa lôpt sme postrácali a vyložené šance sme si nevytvorili.

Bardejov – Trebišov 2:1 (2:1). Góly: 11.a 13. Hamuľák – 36. Lukáč. 700 divákov. Partizán: Gmitter – Andraščík, Berežný, Piter-Pangrác, Belunek, Gruca, Jacko, Grohoľ, Pataroša (46. Ščepaňski), Verčimák (46. Ivanko-Macej), Hamuľák.

Zdroj: Bardejovský Reportér